predavanja
Obrazovanje za održivu budućnost i život

U Srednjoj strukovnoj školi bana Josipa Jelačića, tradicionalno je i ove godine održan Festival znanosti na temu “Život”. Organizator događaja je Sveučilište u Splitu i Organizacijski odbor Festivala znanosti. Organizatorica događaja u školi je Nada Ratković, prof. mentor.

Preventivno djelovanje škole u projektu #PametnoNaNetu

U Osnovnoj školi Joakima Rakovca Sveti Lovreč Pazenatički iz Svetog Lovreča ove se školske godine 2021./2022. provodi školski projekt pod nazivom #PametnoNaNetu. Riječ je o projektu koji pripada dijelu Školskog preventivnog programa. Sudionici u projektu jesu učenici, roditelji te učitelji škole.

Klikni s kazalištem

“Klikni s kazalištem” je online projekt Teatra Tirena u sklopu kojeg se održava niz besplatnih online radionica namijenjenih mladima, online tribina, formiraju se podcast redakcije u četiri grada i stvara online izvedba.

Filmska čitanka – ciklus besplatnih predavanja

Kinoklub Zagreb u rujnu i listopadu 2021. donosi drugo izdanje “Filmske čitanke” – serije od pet besplatnih javnih predavanja objedinjenih temom “Površina i unutrašnjost filmske slike uz popratne diskusije predavačica i publike”.

Kako pripremiti dijete za školu – ciklus predavanja Centra za roditelje

Tijekom rujna 2021. godine u knjižnici Silvija Strahimira Kranjčevića održat će se niz korisnih predavanja namijenjenih roditeljima prvašića ali koja mogu biti inspiracija i roditeljima djece koja već pohađaju školu i susreću se s izazovima u učenju, ispunjavanju obaveza, suradnji s učiteljima i ponašanju.