sastanak
Erasmus+ projekt “Let’s hit the road!”

Centar za odgoj i obrazovanje Tomislav Špoljar iz Varaždina uključen je u Erasmus+ projekt “Let's hit the road!”. Nositelj projekta je Zespół Szkół nr 16 w Białymstoku, Białystok iz Poljske, a partneri u projektu su Beacon Hill School, Wallsend iz Ujedinjenog Kraljevstva i Escola Secundária de Francisco Franco, Funchal iz Portugala.

Erasmus+ projekt “Let’s hit the road!”

“Migracije” u Palermu

U okviru projekta „Migrations“ europskog programa Erasmus+ škola Scina Costa iz Palerma (Italija) bila je domaćin trećeg transnacionalnog sastanka na kojem su sudjelovali učenici i učitelji iz Austrije, Njemačke, Rumunjske, Španjolske, Švedske i Hrvatske. Osnovnu školu Ivana Mažuranića iz Vinkovaca predstavljale su učenice Iva Grgas, Mateja Jokić i Barbara Jurić u pratnji učiteljice Engleskog jezika Mirne Katičić. Ovakva vrsta sastanaka je namijenjena boljem upoznavanju partnerske škole te kulturološkoj razmjeni učenika iz sedam različitih europskih država. U školi su svi partneri dočekani srdačnom dobrodošlicom, prigodnim programom te mnoštvom sicilijanskih specijaliteta. Cilj sastanka je osvijestiti mlade na trenutno goruću temu u europskom društvu, migracije i migrante.