seminar
Euroguidance seminar o profesionalnom usmjeravanju

Euroguidance centar Hrvatska, europska inicijativa koja djeluje u okviru Agencije za mobilnost i programe Europske unije s ciljem poticanja međunarodne mobilnosti stručnjaka iz područja profesionalnog usmjeravanja te promicanja europske dimenzije u sustavu profesionalnog usmjeravanja u Republici Hrvatskoj

Online seminar „Potres i djeca u krizi: Trebaju li svi isto?“

Savjetovalište za djecu, adolescente i obitelj pri Pučkom otvorenom učilištu Hrvatski dom Petrinja, Poliklinika za zaštitu djece i mladih Grada Zagreba, Agencija za odgoj i obrazovanje i Ministarstvo znanosti i obrazovanja organiziraju u srijedu, 20. siječnja 2021. s početkom u 12 sati online seminar „Potres i djeca u krizi: Trebaju li svi isto?“ , koji će voditi doc. dr. sc. Bruna Profaca.

Seminar “Vještine i strategije podučavanja 21. stoljeća” u Estoniji

U okviru Erasmus+ KA2 projekta školskog partnerstva „With the Skills of the Future for a Successful Job and Life“ u Estoniji je od 9. do 13. prosinca 2019. godine održana transnacionalna aktivnost učenja, poučavanja i osposobljavanja za nastavnike „Seminar 21st century skills and teaching strategies“. Domaćin ove mobilnosti bila je Gimnazija Kanepi.

Seminar “Vještine i strategije podučavanja 21. stoljeća” u Estoniji

Održan kontakt seminar u okviru aktivnosti transnacionalne suradnje (TCA): „Effective Practices in STEM Education“

Dvodnevni kontakt seminar pod nazivom „Effective Practices in STEM Education“ održan je od 31. listopada 2019. do 1. studenog 2019. u Beogradu, Republika Srbija, u organizaciji srpske nacionalne Erasmus+ agencije, Fundacija Tempus. Sudjelovalo je oko 30 nastavnika iz 14 europskih zemalja, Španjolske, Italije, Austrije, Litve, Bugarske, Nizozemske, Njemačke, Češke, Austrije, Belgije, Estonije, Švedske, Srbije, među kojima i tri sudionice iz Hrvatske.

Seminar “Vještine i strategije podučavanja 21. stoljeća” u Estoniji

Stručno-znanstveni seminar o zaštiti kulturne baštine

Potaknut potrebom aktivnijega promišljanja o zaštiti kulturnih dobara u kriznim uvjetima, odnosno katastrofama, Odjel Zaštita i pohrana Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu organizira u malome predvorju Knjižnice 7. studenoga 2019. godine od 10 do 15 sati stručno-znanstveni seminar pod nazivom Zaštita kulturne baštine u kriznim uvjetima u suradnji s Međunarodnim institutom za klimatske aktivnosti i Centrom za inovacije u kulturi.

Slavenski kontaktni seminar u Slovačkoj

U organizaciji Agencije za mobilnost i programe Europske unije od 11. do 13. svibnja 2017. godine održan je Slavenski kontaktni seminar u Bratislavi u Slovačkoj s temom „Umrežavanje s kolegama iz slavenskih zemalja“ u sklopu eTwinning suradnje. Na seminaru je sudjelovala i Slađana Ninković, učiteljica razredne nastave iz Osnovne škole Ante Starčevića, Rešetari.

Kontakt seminar u Budimpešti

U glavnom je gradu Mađarske od 29. rujna do 1. listopada 2016. godine održan kontaktni seminar za djelatnike vrtića i škola na temu “Kako osmisliti i provesti kvalitetan eTwinning projekt”. Učestvovali su sudionici iz Bugarske, Češke, Italije, Mađarske, Poljske, Portugala, Rumunjske, Slovačke, Srbije i pet učiteljica iz Hrvatske čije je sudjelovanje odobreno i financirano od strane Agencije za mobilnost i programe EU.