školovanje
Kako pomoći djetetu u odabiru srednje škole

Školski su praznici idealno vrijeme kada možete razmotriti ideje i želje u kojem smjeru će se kretati daljnje školovanje vašeg djeteta. Postoje djeca koja imaju čvrsti stav o tome koju bi srednju školu željeli upisati nakon osnovne i pritom je važno upitati ih koji su ključni argumenti i obrazloženja u njihovim stajališta. Djeca koja nemaju jasnu viziju daljnjeg školovanja, trebaju roditeljsku pomoć i usmjerenje.

Kako pomoći djetetu u odabiru srednje škole

Mladi njegovatelji – djeca iz tišine

S vremena na vrijeme u javnosti se pojavi priča o djeci koju je život primorao brinuti se o bolesnim roditeljima, bakama i djedovima – djeci iz tišine. Njihova požrtvovnost, zrelost te ponajprije odgovornost  zadivljuju čitatelje. Međutim, svjesnost o djeci koja su na sebe preuzela teške životne terete još uvijek je mala, gotovo nevidljivo primjetna. Baš poput njih. U tišini pokušavaju balansirati između obveza u obitelji i školski. Mladi njegovatelji, djeca koja više nisu djeca.