stres
Terapijski pas u školi

Nije tajna da su životinje zdrave za ljude. Još u 18. stoljeću redovnici u jednom manastiru u Yorku oslanjali su se podjednako na molitve i na životinje u pokušaju rješavanja psihičkih problema. Ti pozitivni rezultati potvrđeni su kasnije u mnogobrojnim studijama.

Zašto mačke predu

Još od doba kad su Egipćani počeli štovati mačke, filozofi, znanstvenici i ljubitelji mačaka se pitaju zašto mačke predu. Sve domaće mačke imaju sposobnost predenja te počinju presti kad su stare samo tjedan i to dok sisaju.

Školski  stres i kako si pomoći

Školski stres i kako si pomoći

Današnja djeca i mladi su generacija koja je značajno više pod utjecajem stresa u usporedbi s prijašnjim generacijama. Veliki dio tog povećanog stresa može se pripisati školskom ili akademskom stresu.

Prednosti rada i boravka na otvorenom

Kada smo bili djeca, boravak ispred malih ekrana bio je ograničen. Još se uvijek nostalgično sjećamo crtanog filma u 19 sati i 15 minuta prije Dnevnika jer nekima je to bila jedina mogućnost kada su mogli nešto pogledati na televiziji. Vrijeme smo provodili vani, na svježem zraku i u igri za koju nikada nije bilo dovoljno vremena.

Radionica: Psihosocijalna podrška u kriznim situacijama

Ministarstvo znanosti i obrazovanja u suradnji sa Županijskim stručnim vijećem stručnih suradnika pedagoga, Županijskim stručnim vijećem stručnih suradnika socijalnih pedagoga i Županijskim stručnim vijećem voditelja školskih preventivnih programa za osnovne i srednje škole i učeničke domove Sisačko-moslavačke županije organizira online stručni skup/webinar/radionice za stručne suradnike Sisačko-moslavačke županije pod nazivom Psihosocijalna podrška u kriznim situacijama.

Nova (srednja) škola – novi početak

Svaka promjena školske sredine je stresna i pomalo uznemirujuća. Ipak, svakodnevno iskustvo (ali i stručna literatura) pokazuju da učenici najstresnijim i za njih osobno najtjeskobnijim smatraju prelazak iz osnovne u srednju školu.

Zašto mačke predu?

Još od doba kad su Egipćani počeli štovati mačke, filozofi, znanstvenici i ljubitelji mačaka se pitaju zašto mačke predu. Sve domaće mačke imaju sposobnost predenja. Mačke počinju presti kad su stare samo tjedan i to dok sisaju. Predenje je signal za majku da je sve u redu i da mlijeko teče kako treba.

Zašto mačke predu?

Znakovi koji ukazuju kako je vaše dijete pod stresom

Iako zvuči pomalo nevjerojatno, nepobitna je činjenica kako se današnja djeca od najranijeg djetinjstva nalaze pod određenim količinama stresa. Kako to obično biva, nisu niti svjesni kako je stanje u kojem se nalaze zapravo stres i svatko od njih reagira na njega na svoj individualan način.