Vukovar
Obilježavanje Dana sjećanja na žrtvu Vukovara

Učenici i nastavnici Trgovačke i komercijalne škole “Davor Milas” iz Osijeka su pod vodstvom profesorice engleskog i njemačkog jezika Marinele Boras i profesorice hrvatskog jezika Marine Jukić obilježili Dan sjećanja na žrtvu Vukovara.

Priča o gradu

U Osnovnoj školi Bartola Kašića u Vinkovcima obilježen je Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara (18. studenog) kroz radionice pod nazivom “Priča o gradu”. Radionice su pripremile i održale profesorice Ivana Spajić i Vlasta Pavlović Elez s učenicima 8. razreda.

Webinar: Dan sigurnijeg interneta 2020.

Zagrebačka Industrijska strojarska škola, u suradnji s Gimnazijom Vukovar, u utorak 11. veljače 2020. godine od 8:50 do 9:35 održat će webinar povodom obilježavanja međunarodnog Dana sigurnijeg interneta. Webinar je namijenjen učenicima srednjih škola koji se u webinaru uključuju u kvizove i kolaboraciju koristeći svoje pametne telefone, tablete ili računala dok se nastavnici (i ostali djelatnici) prijavljuju putem poveznice u sustavu EMA https://ema.e-skole.hr/edukacija/polaznici/9887 i webinar projiciraju na platno u učionici.

Webinar: Dan sigurnijeg interneta 2020.

Pametni grad Vukovar zlata vrijedan

Vukovarski gimnazijalci dokazali da Pametni grad zlata vrijedi osvojivši zlatnu medalju i Plaketu za najboljeg gosta iz RH na događanju INOVA MLADI 2019. Na izložbi inovacija učenika osnovnih, srednjih škola i studenata  s međunarodnim sudjelovanjem INOVA – MLADI 2019, vukovarski gimnazijalci osvojili zlatnu medalju u kategoriji srednjih škola.