zaštita okoliša
eTwinning projekt „A(5R)TE“

Neodgovorno ponašanje čovjeka na okoliš i prirodu dovelo je do velikog onečišćenja. Kako bi se spriječilo ili barem usporilo onečišćenje okoliša i prirode, nužno je u svakodnevnici primijeniti princip 5R, engl. refuse, reduce, reuse, repurpose, recycle.

Održivi razvoj i aktivno građanstvo

Učenici Druge srednje škole Beli Manastir na satu Politike i gospodarstva u petak, 11. lipnja 2021. godine, zanimanje frizer – kozmetičar u radionici Održivi razvoj stvorili su niz primjera aktivnog građanstva koje namjeravaju koristiti slijedeće školske godine u “Projektu građanin”.

Svjetski dan zaštite okoliša u Industrijsko-obrtničkoj školi Virovitica

Svjetski dan zaštite okoliša obilježava se svake godine 5. lipnja na godišnjicu održavanja Konferencije Ujedinjenih naroda u Stockholmu (1972.) posvećene okolišu, na kojoj je usvojen Program zaštite okoliša Ujedinjenih naroda (UNEP). Obilježavanjem Dana zaštite okoliša diljem svijeta nastoje se istaknuti glavni okolišni problemi i omogućiti svima da shvate svoju vlastitu ulogu i odgovornost u razmišljanju i djelovanju s ciljem održivog razvoja našeg okoliša.

Što je recikliranje?

Recikliranje je postupak sakupljanja odbačenih proizvoda, razvrstavanje i njihovo pretvaranje u nove materijale za izradu novih proizvoda slične ili iste namjene. U recikliranje spada sve što se može ponovno iskoristiti, a da se ne baci.

Riječ recikliranje je nastala iz riječi: RE + CYCLE = ponovno kruženje.

Znate li što je plogging?

Volite li trčati? Smeta li vam smeće u prirodi? Iza naziva u naslovu krije se jedan novi skandinavski trend koji brigu o tijelu spaja s brigom o okolišu. Plogging je trčanje tijekom kojeg se čisti okoliš.

Obilježen Dan potrošača u Tehničkoj školi Bjelovar

Tehnička škola Bjelovar se uključila u eTwinning projekt “Zeleni potrošač (Green Consumer)” i obilježili su Dan potrošača aktivnostima u trajanju od 15. do 19. ožujka 2021. gdine. Ovim projektom povodom obilježavanja Svjetskog dana potrošača željeli su potaknuti učenike na korištenje proizvoda koji manje štete okolišu i pridonose održivosti.

Ekologija

Zaštita prirode i unaprjeđenje okoliša preduvjet je opstanka čovjeka, a prirodu je moguće razumno i održivo koristiti jedino ukoliko se uvažavaju njene zakonitosti. Nažalost, u posljednje vrijeme svjedoci smo brojnih narušavanja našeg okoliša od nekontrolirane izgradnje, neprimjerenog odlaganja otpada, šumskih požara…