advent
Kako izraditi božićne ukrase

Uređenje doma u božićnom stilu jedno je od važnijih priprema za nadolazeće blagdane. Kićenje božićnog drvca je najpoznatija i najpopularnija tradicija koja se povezuje s proslavom Božića, kojoj se vesele svi ukućani a posebno djeca. Božićno drvce postavlja se vani ili se unosi u dom, te se tijekom dana oko Božića ukrašava kuglicama, slasticama, figuricama te božićnim lampicama.

Advent u razredu njemačko-austrijske nacionalne manjine

U Osnovnoj školi Svete Ane u Osijeku učenici 3.c razreda njemačko-austrijske nacionalne manjine obilježavaju vrijeme Adventa prikladnim blagdanskim običajima koji potječu upravo iz Njemačke i Austrije, a proširili su se i postali popularni u cijelom svijetu.

IKT projekt u Katoličkoj osnovnoj školi Šibenik

Iako je prošlo božićno vrijeme, autorica smatra da nikad nije kasno za dijeljenje primjera dobre prakse. Ovog Došašća učenici 3. a razreda Katoličke osnovne škole u Šibeniku, s učiteljicama Ines Baljkas Nakić i Julijom Crnogaća, odlučili su se na provedbu zanimljivog projekta.