Božić
e-Twinning projekt “Na putu dobrote 3”

Od mnogih aktivnosti, koje su se događale kroz posljednji mjesec u 2021. godini, Srednja strukovna škola u Makarskoj izdvaja izradu ukrasa, kićenje jelki, pečenje kolača, sakupljanje kuna za potrebne i ispravljanje negativnih ocjena.

Čestitka Portala škole.hr

Nakon još jedne godine koja je sa sobom donijela mnogo izazovnih situacija, novih iskustava, učenja, znanja, lijepih, ali i nekih manje lijepih situacija (jer nastojimo uvijek ostati i biti optimistični i pozitivni), stiglo je najljepše razdoblje godine, božićni i novogodišnji blagdani i zimski praznici.

Božićni čitateljski izazov

U Osnovnoj školi “Antun i Stjepan Radić”, Gunja školska knjižničarka pripremila je za učenike “Božićni čitateljski izazov” koji se sastojao od deset zadataka. Svi prijavljeni učenici dobili su za nagradu božićne poklončiće. Sudjelovalo je tridesetak učenika.

Božićni običaji u Hrvata

Božić je jedan od većih kršćanskih blagdana kojim se obilježava rođenje Isusa iz Nazareta. Prvih nekoliko stoljeća nove ere kršćani nisu obilježavali dan rođenja maloga boga, a Uskrs je bio jedini veliki blagdan.

Božićna radionica

Učenice Antonija M., Josipa R. i Marlena K. zanimanja cvjećar, učenice Industrijsko-obrtničke škole Virovitica pod vodstvom nastavnice Kristine Horvat Vargović u srijedu, 22. prosinca 2021. godine, održale su  prigodnu radionicu za učenike od 1. do 4. razreda Područne škole Korija.

Kako izraditi božićne ukrase

Uređenje doma u božićnom stilu jedno je od važnijih priprema za nadolazeće blagdane. Kićenje božićnog drvca je najpoznatija i najpopularnija tradicija koja se povezuje s proslavom Božića, kojoj se vesele svi ukućani a posebno djeca. Božićno drvce postavlja se vani ili se unosi u dom, te se tijekom dana oko Božića ukrašava kuglicama, slasticama, figuricama te božićnim lampicama.

eTwinning projekt “eChristmas”

Učenici 4. b razreda Osnovne škole Lipik jedini iz Hrvatske sudjeluju u eTwinning projektu koji okuplja 29 partnera iz različitih zemalja. Autorice projekta su Vasiliki Gavrou i Vicky Zoidou iz Grčke. Dob sudionika je od vrtića do nižih razreda osnovnih škola.

Božićni eko-izazov: Budi svjestan stvor, spasi jelku ili bor

Ideja je bila izraditi zamjenu za okićenu božićnu jelku, a pritom ne kupiti nešto novo i proizvesti što manje otpada! Učenici zagrebačke Industrijske strojarske škole su od otpadnih materijala nastalih pri radioničkim vježbama u okviru Praktične nastave, izradili božićno drvce u odjelima Školske radionice. Drvce su fotografirali, u kadar uključili i #BožićniEkoizazov2020, objavili sliku na zidu profila i opisali kako je i od čega nastalo božićno drvce koje je objavljeno u galeriji slika zajedno s ostalim finalistima natjecanja.

Božićne aktivnosti u Srednjoj školi Vrbovec

U Srednjoj školi Vrbovec nastavnice engleskog jezika Jasna Dobrotić i Anica Fintić odlučile su obilježiti adventsko vrijeme nizom aktivnosti za učenike škole, a djelomično i za nastavnike. U aktivnostima su sudjelovali učenici 1. a, 1. b, 2. a i 2. b razreda (opća gimnazija), 1. f i 2. f razreda (smjer prodavač) te 2. e razreda (smjer kuhar).