cjeloživotno. učenje
Učimo zajedno kako učiti

U Srednjoj strukovnoj školi bana Josipa Jelačića Sinj u četvrtak, 01. listopada 2020. godine, tradicionalno je obilježen 14. Tjedan cjeloživotnog učenja s ciljem promocije učenja, obrazovanja i cjeloživotnog učenja. U sklopu obilježavanja manifestacije održana je videokonferecija pod nazivom “Učimo zajedno kako učiti”.

Učimo zajedno kako učiti

Novi Erasmus+ projekt Gimnazije Velika Gorica – „Meke vještine za školu 21. stoljeća“

Uspješno obrazovanje u modernoj školi usmjereno je na učenička postignuća i kompetencije koje je potrebno steći tijekom formalnog obrazovanja kao temelj za nastavak obrazovanja, konkurentnost na tržištu rada i osviještenost o potrebi cjeloživotnog obrazovanja bez obzira kojom se profesijom bavili u budućnosti. Globalne promjene u društvu i njihova brza dinamika dovode do potrebe cjeloživotnog učenja i redefiniranja ključnih kompetencija nastavnika i učenika.

Gimnazija Velika Gorica i Erasmus+ se vole

Potreba za cjeloživotnim učenjem i kontinuiranim stručnim usavršavanjem nastavnog i nenastavnog osoblja Gimnazije Velika Gorica inicirala je planiranje Erasmus+ KA 101 projekta “Jačanje kapaciteta za digitalno zrelu i inkluzivnu školu”. Projekt smo proveli u školskoj godini 2018./2019. Ranije iskustvo iz projekata KA1 „Osnaživanje Tima za kvalitetu i uvođenje europske dimenzije u školski kurikulum“(2014./2015.) i KA2 „White Rose“ (2017.-2019.) u okviru programa Erasmus+ ukazalo nam je na važnost daljnjeg strateškog planiranja i identificiranja prioriteta u razvojnom planu Škole.

Učimo zajedno kako učiti

Tjedan cjeloživotnog učenja – učenje u svijetu multimedije

Gimnazija Vukovar je aktivni sudionik nacionalne obrazovne kampanje – 13. Tjedan cjeloživotnog učenja. Svjesni činjenice da cjeloživotno učenje predstavlja vodeće načelo u razvoju obrazovanja, učenici i nastavnici Gimnazije Vukovar kontinuirano i aktivno sudjeluju u obilježavanju Tjedna cjeloživotnog učenja u organizaciji Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih, a koji se ove godine provodi od 30. rujna do 6. listopada 2019. godine.

Nova mrežna stranica Cjeloživotno učenje

Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih predstavlja mrežnu stranicu Cjeloživotno učenje s novim funkcionalnostima, dizajnom i sadržajem: www.cjelozivotno-ucenje.hr. Agencija ovom mrežnom stranicom osigurava objedinjene informacije o cjeloživotnom učenju u Republici Hrvatskoj i jednostavnije pretraživanje aktivnosti u okviru kampanje Tjedan cjeloživotnog učenja koja se ove godine provodi od 2. do 8. listopada.