Erasmus+ KA2 projekt
Erasmus+ projekt “We are eco friendly”

Osnovna škola Krapinske Toplice sudjeluje u provedbi Erasmus+ KA2 projekta “We are eco-friendly” kao partner slovačkoj školi Základná škola Jozefa Cígera Hronského Krupina. Projekt je sufinanciran sredstvima programa Europske unije Erasmus+.

Srednja škola Metković provodi deset Erasmus+ projekata

Program Erasmus+ usmjeren je na poboljšanje kvalitete odgoja i obrazovanja, poučavanja i učenja i najveći je program Europske unije namijenjen obrazovanju, osposobljavanju, mladima i sportu. Pruža priliku za razvoj profesionalnih vještina kroz internacionalnu suradnju putem mobilnosti i primjenu inovativnih sadržaja i praksi.

TESLA u Hrvatskoj

U Erasmus+ KA2 projektu školskog partnerstva “Together in Environmental Solutions Learning Activities” (TESLA) prva mobilnost održala se je u Republici Hrvatskoj od 10. do 16. studenog 2019. godine. 23 sudionika (17 učenika i 6 nastavnika) stiglo je iz Austrije, Estonije i Rumunjske u Požegu. Uz 13 učenika i 6 nastavnika Tehničke škole u Požegi sudjelovali su u mobilnosti projekta TESLA pod nazivom “Renewable sources for generating electricity”.