igračke
Veseli plišanac kao razredni ljubimac

U svakom razrednom odjelu ima učenika koji su emocionalno jako zreli i odlično socjalizirani od prvog dana. Također, u svakom odjelu uvijek ima i sramežljive, tihe i samozatajne djece do koje je teško doprijeti. Zna se dogoditi da prođu tjedni dok se takvoj djeci čuje glas. Često prođe cijeli 1. razred dok se takvo dijete ne odvaži i samostalno poželi nešto ispričati dok ga cijeli razred sluša.

Povijest igara u Osnovnoj školi Drenje

Učenici predmetne nastavne Osnovne škole Drenje, s učiteljicom povijesti Zlaticom Dumančić donijeli su svoje paučinom prekrivene igračke u učionicu povijesti i pokrenuli igru. Projektom „Igračke kroz odrastanje“ približili su se i osjetili ljepotu igranja, ispričali svoje priče, naveli godine te otkrili da nisu odrasli. Samo pokušavaju oponašati odrasle, a zaboravljaju da se odrasta učenjem, a ne oponašanjem. Fotografije s izložbe moguće je pogledati ovdje.