igrifikacija
Videoigre (kao alat) u nastavi

Ono što nam je digitalna tehnologija donijela, a osmišljeno je radi zabave, svakako su videoigre. Otkako je prva igrica Tennis for two predstavljena javnosti, prošle su čak 64 godine! Svijet videoigara iznimno je napredovao na različitim razinama, a virtualna stvarnost nešto je o čemu su naši djedovi i bake mogli samo sanjati.

Edukativna igra “Stolen Chest Adventure”

Nakon prve edukativne igre “Angels and the Dragon” koja je oduševila sve učenike, učitelje i širu javnost, učitelji i učenici I. Osnovne škole Varaždin izradili su svoju drugu edukativnu igru pod nazivom “Stolen Chest Adventure”. Obje igre su rezultat Erasmus projekta “Igrifikacija u nastavi” i namijenjene su učenicima viših razreda.

Igre bijega u nastavi Hrvatskog jezika

Učenici predmetne nastave Osnovne škole Ljubo Babić u Jastrebarskom na satima Hrvatskog jezika pod vodstvom učiteljice Martine Tunuković uče, ponavljaju i uvježbavaju gradivo s pomoću igara.

Avantura kroz Osmansko Carstvo

Učenici šestih razreda Osnovne škole Dinka Šimunovića Hrvace cijelu nastavnu cjelinu Osmansko Carstvo i Europa odradili su na daljinu. Za sat ponavljanja odvažili su se na malu avanturu. Za početak su odigrali igru Avantura kroz Osmansko Carstvo,  u kojoj trebaju pronaći tajnu šifru za otključavanje sefa, kako bi otkrili glavni zadatak – istražiti, osmisliti i kreirati scenu iz razdoblja Osmanskog Carstva.