IKT
Lektira i IKT

U današnjem trenutku nezamislivo je ne koristiti Informacijsko komunikacijska tehnologija (IKT) u nastavi za učenje i poučavanje. Iako svjedočimo sve lošijim govorno jezičnim vještinama, ali i pisanju učenika, teško je ne uklopiti IKT čak i u samu nastavu Hrvatskog jezika gdje može poslužiti kao motivacija, ali i za vježbu, ponavljanje, istraživanje te razne kreativne uratke, rad u paru, grupni rad i slično.

Oblici e-učenja

Kako bi se mogli razumjeti oblici e-učenja potrebno je prvo definirati pojam e-učenja. U najširem smislu to je pojam koji označava učenje pomoću informacijsko komunikacijske tehnologije s ciljem unaprjeđenja procesa učenja.

Svjetski dan telekomunikacija i informacijskog društva

U utorak, 17. svibnja 2022. godine, u Srednjoj školi Ban Josip Jelačić u Zaprešiću obilježen je Svjetski dan telekomunikacija i informacijskog društva. U obilježavanju dana su sudjelovali učenici drugih razreda smjera gimnazija te učenici smjera tehničar za računalstvo pod vodstvom profesorica Ivane Imbrije i Sunčice Tokić.

Međunarodna virtualna debata

U četvrtak, 15. travnja 2021. godine, učenici i njihovi mentori Srednje škole Ban Josip Jelačić iz Zaprešića, sudjelovali su u međunarodnoj virtualnoj debati na tezu “Patriotizam je Nacionalizam”.

U mreži informacijsko-komunikacijske tehnologije

Broj internetskih korisnika iz godine u godinu raste,a sadržaji su sve bogatiji i raznovrsniji. Sve je više novih stranica o različitim temama, a razvijaju se i sve veće mogućnosti komunikacije među korisnicima. Internet postaje sve privlačniji djeci i mladima zbog niza mogućnosti koje pruža. Često i ne primjerenih uzrastu. U ovim uvjetima pandemije COVID-19 i online nastave možemo reći kako je internet poveznica sa svakim dijelom našega života.