izvanučionička nastava
Cjelogodišnji eTwinning projekt Tajne naših ulica i trgova

Učenici prvoga razreda OŠ Ante Curać – Pinjac iz Žrnova na otoku Korčuli priveli su kraju cjelogodišnji eTwinnig projekt Tajne naših ulica i trgova. Uživali su istražujući ulice i trgove našeg mjesta te obećali da će stečena znanja prenosti na druge na način de će ovoga ljeta biti mali turistički vodiči.

Škola na plaži

Postoji li bolje mjesto za igranje i učenje o ljetu, ljetnim radostima i opasnostima od mirne plaže u blizini škole?

Outdoor classroom day – dan kada učionica postaje okruženje koje nas okružuje

Dokazano je da outdoor učenje pomaže u razvoju zdrave, znatiželjne i aktivne djece koja su bolje povezana sa svojom okolinom. Prirodno okruženje smanjuje stres kod učenika, daje osjećaj smirenosti i djecu čini sretnijom. Upravo iz tog razloga rovinjska OŠ Jurja Dobrile provodi različite projekta kojima je cilj osposobljavanje učitelja za provedbu izvanučioničke nastave, a najnoviji je upravo Erasmus+ projekt STEPS.