međupredmetne teme
Projekt “Škole za Afriku” za djecu Madagaskara

Već je postalo tradicijom da se Osnovna škola Bijaći iz Kaštel Novoga uključi u UNICEF-ov projekt “ŠKOLE ZA AFRIKU”. Tako je bilo i ove godine. Učenici 3. a i 4. b razreda odazvali su se pozivu organizatora projekta tako što su i ovu školsku godinu aktivno sudjelovati u ovom humanitarnom projektu kojem je za cilj dobrobit najranjivije djece Afrike te stvaranje boljeg i pravednijeg svijeta.

Školski projekt Gimnazije Karlovac “Održivi razvoj kroz odgovornu potrošnju papira”

Školski projekt Gimnazije Karlovac “Održivi razvoj kroz odgovornu potrošnju papira“ osmislile su profesorice Snježana Fištrović i Zrinka Tomašković na prijedlog ravnateljice škole Snježane Štranjgar. Osnovni je cilj projekta bio definirati održivu količinu papira kojom bi pokrili potrebe svakodnevnog funkcioniranja škole, ali i razviti svijest učenika o odgovornijoj potrošnji općenito.

Putevima digitalnog traga – nove obrazovne avanture s e-Škole scenarijima poučavanja za međupredmetne teme

Nastavni proces, njegovo osmišljavanje i provođenje predstavljaju izniman izazov svakom nastavniku. Svakodnevno donosimo odluke o aktivnostima koje ćemo provoditi zajedno sa svojim učenicima. Jedino što nam je na samom početku poznato je razred u koji ulazimo i ishod kojeg trebamo ostvariti. Na koji ćemo to način izvesti, ostaje na nama i našoj domišljatosti.

Ljudska prava povezala nastavne predmete

U 1. a razrednom odjelu (zanimanja strojarski računalni tehničar) Tehničke škole u Požegi, pojedina očekivanja međupredmetne teme Građanskog odgoja i obrazovanja ostvarena su tijekom prosinca pomoću integriranog poučavanja i međupredmetne korelacije s nastavnim predmetima računalstvo, engleski jezik, tehnička mehanika i sat razrednika.

Primjeri dobre prakse-Postavljanje akvarija

Učenici drugog i četvrtog razreda smjera veterinarski tehničar Medicinske škole u Rijeci svake godine postave školski akvarij sa slatkovodnim ribama. Cilj je ovog projekta povezati predmete veterinarske struke s međupredmetnim temama: osobni i socijalni razvoj, učiti kako učiti i poduzetništvo.

Primjeri dobre prakse-Postavljanje akvarija

U projektu „Podrška Cjelovitoj kurikularnoj reformi“ u sklopu Operativnoga programa 'Učinkoviti ljudski potencijali 2014. – 2020.' Europskoga socijalnog fonda, Ministarstvo znanosti i obrazovanja (u nastavku: Ministarstvo) raspisuje javni poziv vezan uz projektnu aktivnost – Izrada digitalnih metodičkih priručnika za osnovnu i srednju školu.