održivi razvoj
Održivi razvoj i aktivno građanstvo

Učenici Druge srednje škole Beli Manastir na satu Politike i gospodarstva u petak, 11. lipnja 2021. godine, zanimanje frizer – kozmetičar u radionici Održivi razvoj stvorili su niz primjera aktivnog građanstva koje namjeravaju koristiti slijedeće školske godine u “Projektu građanin”.

eTwinning projekt “My Water Footprint”

II. osnovna škola Čakovec privodi kraju međunarodni eTwinning projekt “My Water Footprint” kojemu je glavni cilj upoznati učenike s vodnim otiskom i njegovim vrstama, nužnošću zaštite svjetskih vodnih resursa i skretanje pozornosti na klimatske promjene. Projekt “My Water Footprint” prepoznat je od Europske komisije i uz Ivu Naranđu još tri projektne partnerice iz drugih država pozvane su u grupu učitelja koja radi u koaliciji “Obrazovanje za klimu”.

Školski projekt Gimnazije Karlovac “Održivi razvoj kroz odgovornu potrošnju papira”

Školski projekt Gimnazije Karlovac “Održivi razvoj kroz odgovornu potrošnju papira“ osmislile su profesorice Snježana Fištrović i Zrinka Tomašković na prijedlog ravnateljice škole Snježane Štranjgar. Osnovni je cilj projekta bio definirati održivu količinu papira kojom bi pokrili potrebe svakodnevnog funkcioniranja škole, ali i razviti svijest učenika o odgovornijoj potrošnji općenito.

Dišite duboko i razmišljajte jasno

Kao ponosna nositeljica oznake eTwinning škole, Srednja strukovna škole ban Josip Jelačić iz Sinja nastavlja kontinuirano promicati eTwinning, nacionalnu i međunarodnu suradnju u nastavnoj praksi koju ugrađuje u pravila, praksu i stručno usavršavanje u školi, uz podršku uprave škole.

Erasmus dan uz održivi razvoj

U četvrtak, 15. listopada 2020. godine, u 15 sati Obrtnička škola Split je obilježila Erasmus dan putem videokonferencije na temu održivog razvoja. Učenici i nastavnici su prezentirali ciljeve održivog razvoja iz Erasmus+ KA2 projekta “EUse science to STEAM up your school”.

Erasmus dan uz održivi razvoj

Obilježavanje Svjetskog dana zaštite okoliša

U sklopu projekta Učeničke akcije u borbi protiv klimatskih promjena – Zelenije sutra, učenici 1. a, 2. a i 3. a Srednje strukovne škole bana Josipa Jelačića, koji se obrazuju za zanimanje ekonomist, u virtualnim učionicama obilježili su Svjetski dan zaštite okoliša 2020. godine.