osnovna škola
Mala škola optičkih instrumenata

Učenici osmih razreda iz pet osnovnih škola (OŠ “Matija Gubec”, Čeminac, OŠ Bilje, Bilje, OŠ F. Krežma, OŠ Vijenac, i OŠ “Retfala” iz Osijeka) i četvrtih razreda Gimnazije A. G. Matoša, Đakovo, zajedno s nastavnicama fizike sudjelovali su u međuškolskom projektu u okviru kojeg su izradili e-priručnik “Mala škola optičkih instrumenata”.

Kocke pričalice u lektiri

Čitanje nas odvodi u svjetove koje nikada ne bismo vidjeli, upoznaje nas s ljudima koje nikada ne bismo upoznali i omogućuje nam osjetiti emocije koje inače ne bismo osjetili.

Erasmus+ projekt New Ways New Skills

Osnovna škola “Đuro Pilar” iz Slavonskog Broda je od 22. do 26. studenog 2021. godine sudjelovala na četvrtoj mobilnosti projekta New Ways New Skills u Valencia de Alcantara, Španjolska.

Provedba projekta “RM@Schools ESEE”

U Osnovnoj školi “Antun i Stjepan Radić” Gunja održane su dvije radionice pod nazivom “Bojanje s mineralima” u kojima su sudjelovali učenici 5. a i 6. c razreda. U eksperimentalnoj aktivnosti, učenici su izrađivali boje za slikanje na tradicionalni način.

Obilježavanje Međunarodnog dana tolerancije

Učenici 4. a razreda Osnovne škole “Antun i Stjepan Radić” Gunja obilježili su Međunarodni dan tolerancije zajedno s učiteljicom Jelenom Cvijović i knjižničarkom Anitom Tufekčić s porukom 2Tolerancija je sve ono čega u društvu nedostaje i sve ono što jednom društvu treba”.

Erasmus+ projekt “E-KIDS”

Osnonvna škola Vladimira Nazora godinama sudjeluje u brojnim eTwinning i drugim projektima koji nam donose nova iskustva. Kao prirodan slijed, osjećali su želju i potrebu za poboljšanjem svoga rada stjecanjem novih vještina koje bi donijela provedba programa Erasmus+ KA1.