osnovna škola
Učiti je lako

Na početku nastavne godine učenicima je potrebna dodatna motivacija za učenje i izvršavanje obveza. Mnogi učenici smatraju kako znaju učiti i kako za proces učenja nije nužna priprema.

Izvješća – Odluke o financiranju drugih obrazovnih materijala za učenike osnovnih i srednjih škola

Ministarstvo znanosti i obrazovanja objavljuje Izvješća o provedenim savjetovanjima. Time je završen proces savjetovanja sa zainteresiranom javnosti o Nacrtu Odluke o financiranju drugih obrazovnih materijala za učenike osnovnih i srednjih škola škola u Republici Hrvatskoj za školsku godinu 2021./2022. sredstvima iz Državnog proračuna Republike Hrvatske.

Briga o korisnim kukcima

Zbog sve veće upotrebe pesticida, u prirodi ima sve manje kukaca. Alternativno je rješenje omogućavanje staništa korisnim kukcima kako bi se uspostavio i održao poželjni ekosustav, a to se može postići izradom hotela za kukce. Hotel za kukce omogućuje korisnim kukcima nesmetanu hibernaciju (zimski san) i priprema ih za novi proljetni ciklus.

6. GISKO tjedan Harryja Pottera

Gradska i sveučilišna knjižnica Osijek već šestu godinu organizira “GISKO tjedan Harryja Pottera”. Ta manifestacija održavat će se od ponedjeljka, 30. kolovoza do petka, 3. rujna 2021. godine, a namijenjena je svim čarobnjacima i bezjacima u dobi od 9 do 99 godina.

eTwinning projekt “Tragači znanja 2”

Učenici 3. a razreda Osnovne škole “Tenja” iz Tenje zajedno s učiteljicom Andrejom Zelić te učenici 4. a razreda Osnovne škole “Retfala” iz Osijeka s učiteljicom Vericom Jukić nastavljaju prošlogodišnji  eTwinning projekt “Tragači znanja 2”.

Školska priredba u virtualnom okružju

Organizacija školske priredbe u novim okolnostima postavila je pred učenike i učitelje Osnovne škole Bijelo Brdo nove izazove. Učenici su preuzeli sve važnije uloge i okušali se u ulogama redatelja, snimatelja, glumaca, scenografa i mnogih drugih, ovisno o željama i sklonostima.

eTwinning projekt “Discuss this”

Učenici osmih razreda Osnovne škole Sesvetski Kraljevec sudjelovali su u međunarodnom eTwinning projektu “Discuss this”. U projektu su sudjelovali zajendo s vršnjacima iz Italije, Litve, Poljske, Portugala, Rumunjske, Španjolske, Turske i Ukrajine.