osnovna škola
Završetak Erasmus+ projekta “Škola je fora – zaIGRAJMO se i učimo!”

Tijekom tri školske godine Osnovna škola Bedekovčina je provodila Erasmus+ KA 1 projekt iz programa (mobilnost pojedinaca) “Škola je fora – zaIGRAJMO se i učimo!”. Zbog pandemije COVID-19 projektu je produženo trajanje još godinu dana. Mobilnosti djelatnica su odgođene no aktivnosti koje su planirali s učenicima kontinuirano su provodili sukladno mogućnostima.

EKO JADRO za buduće generacije

Učenici petih razreda Osnovne škole kraljice Jelene, Solin sudjelovali su u akcijama čišćenja i proučavanja eko sustava rijeke Jadro. Ovakav način poučavanja realiziran je uz pomoć Rotary kluba iz Solina i udruge Oceanus.

Izvannastavne aktivnosti u Zagrebačkoj županiji

U svrhu prikupljanja podataka o voditeljima i sadržajima rada izvannastavnih aktivnosti u školama Zagrebačke županije, Martina Tunuković, voditeljica ŽSV-a za izvannastavne aktivnosti Zagrebačke županije, provela je anketni upitnik.

Čuvari narodnog blaga

Čuvari narodnog blaga izvannastavna je aktivnost koja se provodi u Osnovnoj školi „Ljubo Babićˮ u Jastrebarskom od 2018. godine s ciljem očuvanja kulturne i prirodne baštine. Voditeljica izvannastavne aktivnosti je Martina Tunuković, učiteljica hrvatskog jezika.

Ruksak (pun) kulture

Učenici petoga i sedmoga razreda Osnovne škole “August Cesarec” iz Ivankova ove školske godine sudjelovali su u projektu Ruksak (pun) kulture.

eTwinning projekt “Positive vibes- samo pozitivno”

Učenici osmih razreda Osnovne škole Josipa Antuna Ćolnića iz Đakova već treću godinu zaredom surađuju u eTwinning projektima s partnerima iz Grčke, Francuske, Italije, Rumunjske, Slovačke i Južne Koreje. U ovaj cjelogodišnji projekt uključile su se i još neke zemlje partneri.

Suradnja škole i vrtića

Osnovna škola Vladimir Nazor Škabrnje zajedno s Dječjim vrtićem Maruškica u Škabrnji pokrenuli su suradnju kako bi proces pripremanja i prilagođavanja djeteta na zahtjev škole bio manje stresan. Potrebna je dobra suradnja i komunikacija između vrtića i škole.

Školski projekt “Neologizmi (novotvorenice) svugdje oko nas”

U tjednu od 16. do 20. svibnja 2022. godine, učenici 8. razreda Osnovne škole dr. Franje Tuđmana Brela su na satu Hrvatskoga jezika s učiteljicom Hrvatskoga jezika Goranom Babić proveli školski projekt  “Neologizmi (novotvorenice) svugdje oko nas”. Aktivnost je trajala tri školska sata.

eTwinning projekt “My Grade 4”

eTwinning projekt “My Grade 4” provodio se u sklopu nastave engleskog jezika u 4. a razredu Osnovne škole kneza Trpimira iz Kaštel Gomilice. Projektu “My Grade 4” pridružilo se 11 učiteljica engleskog jezika iz šest država i to iz Portugala, Španjolske, Francuske, Poljske, Turske i Hrvatske. Na projektu je sudjelovalo oko 200 učenika od kojih je 140 registrirano i aktivno na TwinSpaceu.