skup
Drugi stručni skup o izgradnji, upravljanju i evaluaciji zbirki

U Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu u organizaciji Komisije za nabavu knjižnične građe i međuknjižničnu posudbu Hrvatskog knjižničarskog društva (HKD) i NSK u petak 17. rujna 2021. godine održat će se drugi stručni skup Izgradnja, upravljanje i evaluacija zbirki pod nazivom Obvezni primjerak – razvoj i uloga.

17. dani specijalnih i visokoškolskih knjižnica

S obzirom na izvanrednu situaciju zbog bolesti COVID-19, tradicionalni stručno-znanstveni skup 17. dani specijalnih i visokoškolskih knjižnica, ove će se godine iznimno umjesto u svibnju, održati od 30. rujna do 2. listopada 2021. u obliku hibridne konferencije.

20. okrugli stol o slobodnom pristupu informacijama

Putem online platforme Zoom 10. prosinca 2020. godine održat će se 20. okrugli stol o slobodnom pristupu informacijama – Dva desetljeća Okruglih stolova o slobodnom pristupu informacijama. Riječ je o skupu u organizaciji Komisije za slobodan pristup informacijama i slobodu izražavanja i Odsjeka za informacijske i komunikacijske znanosti Filozofskog fakulteta u Zagrebu.

11. savjetovanje za narodne knjižnice u Republici Hrvatskoj – s međunarodnim sudjelovanjem

Državni stručni skup za pedagoge Profesionalni razvoj u školi – mogućnosti i izazovi

Agencija za odgoj i obrazovanje od 7. do 9. svibnja 2012. godine u Osijeku organizira državni stručni skup Profesionalni razvoj u školi – mogućnosti i izazovi posvećen temi jačanja unutrašnjih potencijala škole kroz stručno usavršavanje i profesionalni razvoj učitelja/nastavnika i stručnih suradnika, koji je namijenjen stručnim suradnicima pedagozima osnovnih i srednjih škola.