the green changemakers
Međunarodni dan sporta kao dio eTwinning projekta „The green changemakers“

Međunarodni dan sporta obilježava se posljednje srijede u mjesecu svibnju s ciljem poticanja djece i odraslih na bavljenje sportom i rekreacijom. S obzirom na to da učenici i nastavnici Industrijske strojarske škole sudjeluju u međunarodnom eTwinning projektu „The green changemakers“ http://thegreenchangemakers.weebly.com/ koji, između ostalih globalnih ciljeva održivog razvoja, potiče i prakticiranje zdravih životnih navika, učenici i nastavnici škole odlučili su biciklima doći do parka Maksimir gdje su nadopunili ponudu knjiga u kućici za knjige koju su izradili i postavili na dječjem igralištu.

eTwinneri – prijatelji djece u prometu

A kako bi kao sudionici prometa poboljšali svoja znanja i vještine i podigli razinu sigurnosti i odgovornosti za sebe i druge, u natjecanje u poznavanju prometnih propisa uključili su se i mladi eTwinneri u sklopu projekta “The green changemakers”. Tako je Gimnazija Vukovar osvojila 3. mjesto, Industrijska strojarska škola 6. mjesto a Tehnička škola Karlovac 7. mjesto.

„The green changemakers“ predstavljen na 19. Festivalu znanosti

Festival znanosti je manifestacija koja se u Hrvatskoj kontinuirano organizira od 2003. godine s ciljem približavanja znanosti javnosti, informiranjem o aktivnostima i rezultatima na području znanosti, poboljšavanjem javne percepcije znanstvenika, te motiviranjem mladih ljudi za istraživanje i stjecanje novih znanja.

Dan planeta Zemlje uz radionicu izrade platnenih torbi

Dan planeta Zemlje obilježava se 22. travnja s ciljem jačanja svijesti prema prirodnom okolišu. Različitim i brojnim događanjima i akcijama nastoji se skrenuti pozornost ljudi na opasnosti koje prijete životu na Zemlji zbog porasta globalnog onečišćenja.

Održivost u stvarnom i virtualnom svijetu

U sklopu pete aktivnosti međunarodnog eTwinning projekta “The green changemakers”, sudionici projekta uključili su se u akciju digitalnog čišćenja (Digital Cleanup Day), kako bi brisanjem nepotrebnih digitalnih podataka smanjili svoj digitalni otisak i njegove negativne posljedice na okoliš. Opće je poznato da preko polovice stanovništva na Zemlji koristi internet i oblake, a da pri tom većina nije niti svjesna da se korištenjem oblaka stvara virtualni otpad koji izravno utječe na povećanje emisije CO2.

Zavrti i ponudi svoje rješenje za održivu budućnost

U sklopu pete aktivnosti međunarodnog eTwinning projekta “The green changemakers” korištenjem ponuđenih izvora, ali i izvora koje učenici sami pronađu, učenici pretražuju, vrednuju i sistematiziraju informacije o globalnim ciljevima održivog razvoja.