Sve novosti test
Poremećaji hranjenja

Čitate li ovaj tekst zato što vas brine pati li vaš prijatelj, član obitelji ili možda vi od nekog oblika poremećaja hranjenja? Poremećaj hranjenja je ozbiljna bolest koja ima ozbiljne posljedice na fizičko i psihičko zdravlje. Slijedi opis najčešćih oblika poremećaja hranjenja i upute kako prepoznati rane znakove tog poremećaja i pomoći sebi ili bliskoj osobi. U tekstu koji slijedi saznajte i najčešće mitove vezane uz ovu bolest te kome se obratiti za pomoć.

Lektira i IKT

U današnjem trenutku nezamislivo je ne koristiti Informacijsko komunikacijska tehnologija (IKT) u nastavi za učenje i poučavanje. Iako svjedočimo sve lošijim govorno jezičnim vještinama, ali i pisanju učenika, teško je ne uklopiti IKT čak i u samu nastavu Hrvatskog jezika gdje može poslužiti kao motivacija, ali i za vježbu, ponavljanje, istraživanje te razne kreativne uratke, rad u paru, grupni rad i slično.

Mudro čita(j)mo medijske sadržaje

Školska knjižnica Osnovne škole Vladimira Nazora iz Vinkovaca u svibnju je bila u znaku poticanja i razvijanja medijske pismenosti u okviru autorskog projekta “Mudro čita(j)mo medijske sadržaje” školskih knjižničarki Zrinke Jurić i Josipe Sudarević.

Dron liga

Dron liga je pilot projekt za darovite učenice i učenike srednjih škola Republike Hrvatske kojim se omogućava usvajanje naprednih STEM tehnologija kroz mentorirani, metodički oblikovan, kontinuirani, praktični rad s dronovima. U projektu sudjeluje Hrvatsko interdisciplinarno društvo kao Prijavitelj, te četiri srednje škole kao partnerske institucije: Tehnička škola Požega, Gimnazija Andrije Mohorovičića iz Rijeke, Tehnička škola Zadar i Tehnička škola Ruđera Boškovića iz Zagreba.

Projekt GLOBUS završio susretom učenika na izletištu Jankovac

Učenici 4. a razreda i 5. a razreda Osnovne škole “Antun i Stjepan Radić” Gunja sudjelovali su na završnom susretu učenika na izletištu Jankovac, koje je organizirao Nansen dijalog centar za deset škola iz Osječko-baranjske i Vukovarsko-srijemske županije. Učenici škole predstavili su s dva plakata mini projekt “Živjeti ZDRAVO”.

Odluka o imenovanju članova Povjerenstva za nagrađivanje najuspješnijih odgojno-obrazovnih radnika

Na temelju Pravilnika o nagrađivanju učitelja, nastavnika, stručnih suradnika i ravnatelja u osnovnim i srednjim školama te učeničkim domovima (Narodne novine, br. 53/2019.) te prijava pristiglih na Javni poziv za iskazivanje interesa stručnjaka za imenovanje u Povjerenstvo za nagrađivanje najuspješnijih odgojno-obrazovnih radnika ministar znanosti i obrazovanja donio je Odluku o imenovanju članova Povjerenstva za nagrađivanje najuspješnijih odgojno-obrazovnih radnika.