Sve novosti test
Životinje oko nas – priobalje i Dalmacija (prvi dio)

Kada netko spomene priobalje i Dalmaciju većina od nas prvo pomisli na plavetnilo Jadranskog mora a ne na krš i crnogorične šume kojima obiluje ovo područje naše zemlje. Kada pak netko spomene životinje koje žive u Dalmaciji opet će većina pomisliti na stanovnike Jadranskog mora kao što su bezbrojne vrsta riba, školjaka i puževa.

Ufff ta tjeskoba ili kako se nositi s anksioznošću

Anksioznost (tjeskoba) je u potpunosti normalna ljudska reakcija u svakoj situaciji koju zbog nečega doživljavamo opasnom ili ugrožavajućom, i kao takva nam je, s evolucijske strane, iznimno važna jer nam služi kao alarm potreban za preživljavanje (upozorava nas na potencijalne opasnosti).

Vježbamo Osnove informatike putem Loomen tečaja

Pripremajući učenike četverogodišnje strukovne škole i opće, jezične i klasične gimnazije za natjecanje iz Informatike/Računalstva, a za kategoriju Osnove informatike, autorice su uočile da učenici ovisno o svojim mogućnostima i sposobnostima problemskim zadatcima pristupaju na razne načine.

Završila je 5. Konferencija za ravnatelje strukovnih škola

Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih petu godinu zaredom organizirala je trodnevnu 5. Konferenciju za ravnatelje srednjih strukovnih škola s ciljem čvršće povezanosti između Agencije i ustanova za strukovno obrazovanje. Naglasak je ovogodišnje Konferencije bio na novim kurikulumima strukovnog obrazovanja.

17. Oskar znanja

Oskar znanja, dodjela najveće i najznačajnije nagrade u obrazovanju, održat će se 24. rujna 2021. godine, u 18 sati. Agencija za odgoj i obrazovanje priprema posebnu emisiju Oskar znanja posvećenu najboljim hrvatskim učenicima, pobjednicima državnih i međunarodnih natjecanja u znanju, glazbi i plesu u školskoj godini 2020./2021.