igre
Knjižnice s raznovrsnom ponudom

Prve knjižnice nastale su prije više tisuća godina kada su pri iskopavanju starog grada Ura, u Mezopotamiji, znanstvenici otkrili glineni pečat, cilindričnog oblika s natpisima, koji je pripadao prvoj knjižnici.

Erasmus + KA2 “Games for learning Science” LTTA u našoj školi

U Zagrebu, od 13. do 18. listopada 2019. godine,  Osnovna škola Frana Galovića iz Zagreba partner je u Erasmus + KA2 projektu pod nazivom „Games for learning Science“ (GFLS). Projekt se odvija u periodu od rujna 2018. godine do kolovoza 2020. godine, a glavni je cilj igrama učenicima približiti znanost i olakšati usvajanje znanja iz STEM područja. Partnerske škole su iz Španjolske, koja je ujedno koordinatorska zemlja i Grčke, Češke i Latvije.

Knjižnice s raznovrsnom ponudom

Informirajte se i postavite ograničenja u kupnji igra i aplikacija

Mnogi će se roditelji neugodno iznenaditi kada vide da je dijete, bez njihova znanja, potrošilo novac na novu igru ili aplikaciju, ili na neke dodatne mogućnosti u inače možda i besplatnoj igri. Dobro je znati da se ovakvo nešto može dogoditi i unaprijed se informirati, razgovarati i dogovoriti pravila s djetetom i, ako smatrate da je potrebno, postaviti ograničenja na uređaju.

Budućnost igara u obrazovanju

Gemifikacija je trend koji neće uskoro nestati. Elementi edukacijskih igara koje upotrijebite u nastavi mogu pomoći u stvaranju dinamičnog i interaktivnog okruženja, koje će doprinijeti angažiranosti učenika. Gemikifacija kao trend ima brojne odlike koje bi mogle utjecati na to da ostane popularna dulje vremena.

Manje televizije, više zabave

Jeste li pokušali potaknuti svog desetogodišnjaka da malo manje gleda televiziju? Takvi pokušaji obično završavaju s rezultatom 1:0 za desetogodišnjaka. Nakon što se ekran te čarobne kutije zamrači (naravno, na roditeljsko inzistiranje), on ne zna što bi sa sobom, kuda da usmjeri pogled, kako da sada ispuni svoje vrijeme…