kompetencije
Dišite duboko i razmišljajte jasno

Kao ponosna nositeljica oznake eTwinning škole, Srednja strukovna škole ban Josip Jelačić iz Sinja nastavlja kontinuirano promicati eTwinning, nacionalnu i međunarodnu suradnju u nastavnoj praksi koju ugrađuje u pravila, praksu i stručno usavršavanje u školi, uz podršku uprave škole.

Strukom “u sridu”

Nakon uspješno realiziranih međuškolskih projekata srodnih strukovnih škola iz Splitsko-dalmatinske županije, zajednička suradnja učenika i nastavnika Srednje strukovne škole bana Josipa Jelačića Sinj se proširila na međužupanijsku razinu, na Zadarsku županiju. Riječ je o projektu “Različiti a ipak slični – rastimo kroz struku”, čije su projektne aktivnosti započele u rujnu.

Izazovi razredništva

Razredništvo iz perspektive i dugogodišnjeg iskustva nastavnica Sanje Pavlović Šijanović iz Gimnazije Vukovar i Sande Šutalo iz Tehničke škole Karlovac.

Izazovi razredništva

Malteško Erasmus+ iskustvo učenika zagrebačke Industrijske strojarske škole

Učenici i nastavnici zagrebačke Industrijske strojarske škole (ISŠ) boravili su u Msidi, gradiću u blizini Vallette – glavnog grada Malte, u studenom 2019. godine realizirajući tako dvotjednu Erasmus+ mobilnost projekta COmpetitive VET for learners and teachers II, COVET II koji je Agencija za mobilnost i programe Europske unije odobrila ISŠ-u. Cilj projekta, s naglaskom na stjecanja iskustava međunarodne prakse i osnaživanja stručnih i osobnih kompetencija učenika, u potpunosti je ostvaren.