kompetencije
Oblikovanje glinom kao antistres terapija

Na samom početku drugog polugodišta na stručnom vijeću učitelja Osnovne škole Jurja Dobrile iz Rovinja, učitelji osim redovitih tema, stručnih predavanja i koordinacije oko plana rada imali priliku sudjelovati na kreativnoj radionici oblikovanja gline kakvu inače učiteljica likovne kulture Arijana Dobrila Barbaro priprema za učenike. Ovaj put sudionici su bili učitelji.

Stručni skup o kompetencijama dječjeg knjižničara

Hrvatsko knjižničarsko društvo – Komisija za knjižnične usluge za djecu i mladež i Knjižnice grada Zagreba – Knjižnica Medveščak organiziraju stručni skup „Od klasifikacije do brisanja nosa – kompetencije dječjeg knjižničara” koji će se održati 25. ožujka 2022. u fizičkom i virtualnom obliku (hibridni).

Uh, ta matematika!

Uspjeh u ovome društvu velikim dijelom ovisi o sposobnostima stručne uporabe matematičkih radnji i vještina. Primjena matematike je svakodnevna počevši od računanja u ugostiteljskim objektima do štednje u bankama, od kupovine hrane do podizanja kredita.

Dišite duboko i razmišljajte jasno

Kao ponosna nositeljica oznake eTwinning škole, Srednja strukovna škole ban Josip Jelačić iz Sinja nastavlja kontinuirano promicati eTwinning, nacionalnu i međunarodnu suradnju u nastavnoj praksi koju ugrađuje u pravila, praksu i stručno usavršavanje u školi, uz podršku uprave škole.

Strukom “u sridu”

Nakon uspješno realiziranih međuškolskih projekata srodnih strukovnih škola iz Splitsko-dalmatinske županije, zajednička suradnja učenika i nastavnika Srednje strukovne škole bana Josipa Jelačića Sinj se proširila na međužupanijsku razinu, na Zadarsku županiju. Riječ je o projektu “Različiti a ipak slični – rastimo kroz struku”, čije su projektne aktivnosti započele u rujnu.

Izazovi razredništva

Razredništvo iz perspektive i dugogodišnjeg iskustva nastavnica Sanje Pavlović Šijanović iz Gimnazije Vukovar i Sande Šutalo iz Tehničke škole Karlovac.

Izazovi razredništva

Malteško Erasmus+ iskustvo učenika zagrebačke Industrijske strojarske škole

Učenici i nastavnici zagrebačke Industrijske strojarske škole (ISŠ) boravili su u Msidi, gradiću u blizini Vallette – glavnog grada Malte, u studenom 2019. godine realizirajući tako dvotjednu Erasmus+ mobilnost projekta COmpetitive VET for learners and teachers II, COVET II koji je Agencija za mobilnost i programe Europske unije odobrila ISŠ-u. Cilj projekta, s naglaskom na stjecanja iskustava međunarodne prakse i osnaživanja stručnih i osobnih kompetencija učenika, u potpunosti je ostvaren.