ljubav
Djeca i prve simpatije

Donedavno ste sa svojim malcem bacali kamenčiće u more, učili ga da sam ide na toalet i pravilno drži vilicu, a sada vam je osvanuo s pričom o prvoj simpatiji. Zbunjeni ste i prvo što vam pada na um je da je prerano za simpatije i da ste vi svoju prvu ljubav imali tek u višim razredima osnovne škole.

Izložba “Ljubav je smisao života”

”Ljubav je smisao života” naziv je izložbe čiji su autori učenici Tehničke škole Šibenik pod mentorstvom vjeroučiteljice Marine Galić željeli obilježiti Međunarodni dan života kojeg je proglasila Opća skupština UN-a 1948. godine, a koji se u Hrvatskoj obilježava od 1996. godine ,kada je Hrvatska biskupska konferencija odredila 1. nedjelju u veljači kao ”Dan života”.

Valentinovo u znaku darivanja

U Osnovnoj školi Antun i Stjepan Radić Gunja u tijeku su pripreme za ovogodišnje Valentinovo. Učenici sudjeluju u raznim aktivnostima koje su im pripremile učiteljica i knjižničarka škole.

„Pružimo djeci ruku ljubavi“ eTwinning  projekt u Osnovnoj školi „Sveti Matej“ Viškovo

„Pružimo djeci ruku ljubavi“ eTwinning projekt u Osnovnoj školi „Sveti Matej“ Viškovo

Učenici 3.D razreda Osnovne škole „Sveti Matej“ Viškovo  uključili su se tijekom školske 2019./2020. godine u eTwinning međunarodni  projekt „Pružimo djeci ruku ljubavi / We give the children a hand of love“. Projekt u kojem sudjeluju škole iz Italije, Albanije, Armenije, Bosne i Hercegovine, Srbije, Makedonije, Poljske, Slovačke,Rumunjske i Hrvatske. Autorice projekta su Ivana Bašić i Lidija Hatadi.  Učenici su upotrebom i primjenom digitalnih alata u nastavi, suvremenim metodama  poučavanja, aktivnim i istraživačkim učenjem kroz razne projektne aktivnosti htjeli usmjeriti pozornost najšire javnosti prema ostvarivanju prava, potreba i aktivnosti s djecom i za djecu.

Put u Betaniju

Učenici 2.a razreda srednje škole Centra za odgoj i obrazovanje Tomislav Špoljar Varaždin posjetili su korisnike Doma za starije i nemoćne Betanija.

Pružimo djeci ruku ljubavi

Projekt Pružimo djeci ruku ljubavi  je započeo početkom listopada na eTwinning portalu. Autorice su projekta učiteljice Ivana Bašić iz OŠ Opuzen i Lidija Hatadi iz OŠ Dubrava, PŠ Farkaševac. U projektu sudjeluje 110 učitelja iz deset država. Cilj je projekta provesti odabrane programske aktivnosti s djecom i za djecu te potaknuti druge udruge, ustanove i organizacije za djecu da i one svojim aktivnostima obogate život djece promičući volonterstvo te osposobiti i osnažiti učenike za aktivno i učinkovito obavljanje građanske uloge.

Priredba za dan sv. Nikole u OŠ Otok

Dana 6. prosinca 2019. godine kako i treba povodom blagdana svetog Nikole zaštitnika djece i pomoraca, u Osnovnoj školi Josipa Lovretića iz Otoka upriličena je priredba za učenike nižih razreda. Od mnogobrojnih recitacija i pjesme zaigralo je svako dječje srce, a pogotovo veliko iznenađenje je bio i sam dolazak sv. Nikole koji je svim učenicima podijelio i prigodne darove.

14. veljače – Dan zaljubljenih – Valentinovo

Dan zaljubljenih ili Valentinovo kao praznik, u Hrvatskoj je prihvaćen početkom 90-tih godina prošlog stoljeća. Na taj dan zaljubljeni se parovi prema tradiciji međusobno darivaju ružama i čokoladnim bombonijerama u obliku srca. Sve oko nas je ukrašeno crvenom bojom, na televiziji se prikazuju ljubavni filmovi, a s radija slušamo romantične melodije.

Gortanovci i prijatelji u sedmom nebu

Što je ljubav? Kako se doživljaj ljubavi mijenja tijekom čovjekova života? Koje reakcije pojam “ljubav” izaziva u osobama različitog uzrasta? Kako bi pokušali odgovoriti na ova pitanja, Srednja škola “Vladimir Gortan” Buje pokrenula je projekt čiji je temeljni cilj bio progovoriti o ljubavi, vječnoj i neiscrpnoj temi koja objedinjuje sve ljude. Poziv na suradnju prihvatili su Osnovna škola “Marije i Line” Umag – PŠ Petrovija i Dom za starije i nemoćne osobe “Atilio Gamboc” Umag, čime smo dodatno osnažili već postojeću suradnju s lokalnom zajednicom.