online radionica
Online radionica o klimatskim promjenama

U srijedu, 26. svibnja 2021. godine, u online formatu održat će se radionica “Akcijama za klimu do klimatskih heroja“. Cilj radionice je okupiti mlade, učenike, studente, obrazovne djelatnike, organizacije civilnoga društva i sve ostale koje zanimaju klimatske promjene i predstaviti otvorenu platformu za e-učenje o klimatskim promjenama.

Obilježen Dan planeta Zemlje

Dana 22. travnja obilježava se Dan planeta Zemlje. Tim povodom Adrijana Rajić, profesorica savjetnica iz Srednje škole Isidora Kršnjavoga Našice organizirala je međužupanijski događaj kojim je obilježen ovaj važan datum, kako u samim školama, tako i online.

Erasmus+ još uvijek virtualno

Dok i dalje iščekuju mobilnosti u sklopu novoodobrenog projekta Erasmus+ KA229 pod nazivom “Media Smart Citizens of Future”, u Srednjoj školi Ban Josip Jelačić iz Zaprešića vrijedno rade na pripremnim aktivnostima i koriste priliku da virtualno uče jedni od drugih.

“UPSHIFT” radionice – za budućnost mladih

Program “ZABUM (za budućnost mladih)”, s uredom UNICEF-a iz Hrvatske i partnerima, organizator je programa “UPSHIFT radionica” namijenjenih mladima od 13 do 19 godina. Na radionicama, mladi stječu znanja o tome kako riješiti neki problem u lokalnoj zajednici.

Online radionica za knjižničarke i knjižničare

Makerspace, Fablab, DIY pojmovi su koji se u Njemačkoj sve češće dovode u vezu s knjižnicama i sve više njemačkih knjižnica u svojim prostorima uređuje ovakve otvorene radionice. Makerspace naglašava bitne kompetencije knjižnica: one su mjesta učenja, komunikacije i (socijalnog) dijeljenja i sudjelovanja.