sat razrednika
Razredni projekt “Nonini recepti”

Učenici 8. razreda Osnovne škole Mate Balote, Buje sudjelovali su u malom projektu kojeg su nazvali “Nonini recepti”. Tako je nastala zbirka kulinarskih recepata koje su učenici prikupljali usmenom predajom svojih baka, teta i ostalih članova obitelji.

Školski projekt Gimnazije Karlovac “Održivi razvoj kroz odgovornu potrošnju papira”

Školski projekt Gimnazije Karlovac “Održivi razvoj kroz odgovornu potrošnju papira“ osmislile su profesorice Snježana Fištrović i Zrinka Tomašković na prijedlog ravnateljice škole Snježane Štranjgar. Osnovni je cilj projekta bio definirati održivu količinu papira kojom bi pokrili potrebe svakodnevnog funkcioniranja škole, ali i razviti svijest učenika o odgovornijoj potrošnji općenito.

Ljudska prava povezala nastavne predmete

U 1. a razrednom odjelu (zanimanja strojarski računalni tehničar) Tehničke škole u Požegi, pojedina očekivanja međupredmetne teme Građanskog odgoja i obrazovanja ostvarena su tijekom prosinca pomoću integriranog poučavanja i međupredmetne korelacije s nastavnim predmetima računalstvo, engleski jezik, tehnička mehanika i sat razrednika.

Zagrli prosinac

U prosincu ljudi daruju jedni druge, čestitaju si Božić i Novu godinu, raduju se i druže. Živimo u vremenu epidemioloških mjera, na udaljenosti od bližnjih i bez fizičkog zagrljaja.

Sve što trebate znati o zaštiti od koronavirusa – aktivnost za učenike u sklopu Sata razrednika

Radionica povodom Dana sigurnijeg interneta

S učenicima 5. razreda na satu sam razrednika, 12. veljače 2020. godine, u Osnovnoj školi Dr. fra. Karla Balića obilježila “Dan sigurnijeg interneta” radionicom posvećenom rješavanju problema koji mogu proizaći iz nesmotrene uporabe digitalnih uređaja.