primjeri dobre prakse
Priče iz “stare skule”

Učenici razredne nastave Osnovne škole Ante Curać – Pinjac iz Žrnova posjetili su otočić Vrnik te odradili školski sat u “staroj skuli” učeći na način kako su njihovi vršnjaci učili prije 60 i više godina.

Obilježavanje Dana pleneta Zemlje u njenoj utrobi

Posjet Jakasovoj spilji poslužio je za obilježavanje Dana planeta Zemlje. U Osnovnoj školi “Ante Curać-Pinjac” Žrnovo željeli su probuditi kod učenika ekološku svijest i empatiju za čistom prirodom, i u tome uspjeli.

Održan kontakt seminar u okviru aktivnosti transnacionalne suradnje (TCA): „Effective Practices in STEM Education“

Dvodnevni kontakt seminar pod nazivom „Effective Practices in STEM Education“ održan je od 31. listopada 2019. do 1. studenog 2019. u Beogradu, Republika Srbija, u organizaciji srpske nacionalne Erasmus+ agencije, Fundacija Tempus. Sudjelovalo je oko 30 nastavnika iz 14 europskih zemalja, Španjolske, Italije, Austrije, Litve, Bugarske, Nizozemske, Njemačke, Češke, Austrije, Belgije, Estonije, Švedske, Srbije, među kojima i tri sudionice iz Hrvatske.