videokonferencija
eTwinning projekt “Legende našeg zavičaja”

Učenici 1. razreda Osnovne škole Ante Curać Pinjac iz Žrnova finalizirali su cjelogodišnji eTwinning projekt “Legende našeg zavičaja”. Marljivim radom ispunili su sve zadaće projekta i uratke predstavili putem videokonferencije ostalim sudionicima u projektu.

Međunarodni dan muzeja

Temom „Budućnost muzeja: oporavak i ponovno osmišljavanje“ muzeji diljem Hrvatske obilježit će 18. svibnja 2021. raznolikim programima svoj dan – Međunarodni dan muzeja.

CARNET nastavlja provedbu virtualnih radionica

Nastavljamo s ciklusom virtualnih radionica namijenjenih odgojno-obrazovnim djelatnicima koji žele saznati više o pripremi i provedbi videokonferencijske, virtualne i kombinirane nastave, upoznati se sa sadržajima i uslugama koje izrađuje CARNET i temama poput jačanja digitalne zrelosti škola te primjene kreativnih metoda za razvoj proizvoda i usluga.

Pi u boji

Učenici Obrtno tehničke škole i Zdravstvene škole u Splitu obilježili su Dan broja π videokonferencijom tijekom koje su prezentirali radove.

Vrijeme darivanja novih iskustava

Autorica ističe da je prosinac najveseliji mjesec u godini. Kod nas se često kaže kako je prosinac mjesec darivanja, mjesec sreće i veselja. Stoga nije neobično da se proces darivanja, tj. kupovanja i poklanjanja darova povezuje s osjećajem sreće. Svi su doživjeli taj proces i nakon njega često ostajali iznenađeni koliko je osjećaj sreće i zadovoljstva zbog primljenog dara zapravo vrlo kratko trajao.

Najava videokonferencije Učitelji i nastavnici budućnosti: Ususret „novom normalnom“

Videokonferencija pod nazivom Učitelji i nastavnici budućnosti: Ususret „novom normalnom“ (Teachers and Trainers for the Future: Towards the ‘New Normal’) održat će se u ponedjeljak, 29. lipnja 2020. godine, u sklopu predsjedanja Republike Hrvatske Vijećem Europske unije s više od 1400 sudionika. Učitelji i nastavnici, njihov rad, uloga i značaj jedan su od prioriteta hrvatskog predsjedanja.

Prva StudentsMeetCRO online videokonferencija učenika za učenike

Prije točno mjesec dana u utorak, 14. svibnja 2019.godine, održana je prva online videokonfrencija učenika za učenike pod nazivom StudentsMeetCRO. Glavni organizator bila je Gimnazija i strukovna škola Bernardina Frankopana iz Ogulina pod vodstvom profesorice engleskog jezika Marijane Smolčec. No, videokonferencija se ne bi uspješno održala bez škola partnera i njihovih učenika i mentora iz Gimnazije Vukovar, Srednje škole Mate Balote iz Poreča i Zdravstvene škole iz Splita.

Videokonferencija Industrijske strojarske škola u Zagrebu

Industrijska strojarska škola Zagreb će u srijedu 10. svibnja 2017. godine, u 11:00 sati održati “Videokonferenciju ISŠ-a“ prvenstveno namijenjenu stručnim službama, razrednicima i učenicima 8. razreda osnovnih škola Grada Zagreba i Zagrebačke županije, no svi zainteresirani su pozvani da se uključe.