čestitka
QR kodirana poruka kao čestitka

Tijekom nastave na daljinu neke su se aplikacije pokazale kao pogodan medij za vježbu kreativnosti (učitelja). Kako napraviti online čestitku koja će biti “humanizirana” QR kodom?

Božićne aktivnosti u Srednjoj školi Vrbovec

U Srednjoj školi Vrbovec nastavnice engleskog jezika Jasna Dobrotić i Anica Fintić odlučile su obilježiti adventsko vrijeme nizom aktivnosti za učenike škole, a djelomično i za nastavnike. U aktivnostima su sudjelovali učenici 1. a, 1. b, 2. a i 2. b razreda (opća gimnazija), 1. f i 2. f razreda (smjer prodavač) te 2. e razreda (smjer kuhar).

Božićna čarolija u virtualnoj učionici

Učenike Srednje strukovne škole bana Josipa Jelačića Sinj prelazak na online nastavu nije obeshrabrio u pripremama za nadolazeće blagdane, nego su aktivno nastavili s projektnim aktivnostima u virtualnoj učionici. Učenici su osmislili projekt “Božićna čarolija u virtualnoj učionici” i pozvali sve učenike, nastavnike i roditelje da proslave blagdane zajedno “u novom normalnom”.

Integrirani pristup učenju u eTwinning projektu “Frohe Weihnachten aus aller Welt”

Učenici 7. c razreda koji pohađaju izbornu nastavu njemačkog jezika iz Osnovne škole Dore Pejačević Našice sudjelovali su u eTwinning projektu pod nazivom “Frohe Weihnachten aus aller Welt”. Projekt su zajednički vodili ravnateljica Jasminka Falamić i učitelj njemačkog jezika Marko Šteko. Projekt je pokrenut od strane Natalie Kur, učiteljice njemačkog jezika iz Poljske.

Blagdanska čestitka djelatnika škole

Godina 2020. pred djelatnike, učenike i roditelje Osnovne škole “Mladost” stavila je različite izazove, ali ih nisu spriječili u obilježavanju najsvečanijih dana u školskoj godini. U izradi virtualnog dana škole sudjelovali su učenici, djelatnici i vanjski suradnici škole.

Božićna video čestitka

U Osnovnoj školi “Ivan Goran Kovačić” Slavonski Brod kraj prvog obrazovnog razdoblja se obilježava zajedničkim druženjem svih učenika i zaposlenika Škole u školskoj dvorani pripremanjem božićne priredbe. Zbog trenutačnog stanja i potrebe pridržavanja epidemiloških mjera, tako nešto ove godine se ne može održati.

Europski dan jezika obilježen sudjelovanjem u eTwinning projektima

Učenici šestih razreda Osnovne škole Pavao Belas iz Brdovca zajedno sa svojim vršnjacima iz Europe obilježili su 26. rujna 2020. godine, odnosno Europski dan jezika sudjelujući u dva eTwinning projekta. Zajedno su sa svojim europskim vršnjacima slavili jezičnu raznolikost kontinenta s više od 200 jezika i dijalekata, 24 službena jezika EU i tri pisma.